Teardown Wyze 1080p زنگ در هوشمند مبتنی بر Ingenic T31

زنگ درب هوشمند Wyze

ماه‌ها پیش، چند زنگ درب هوشمند Wyze دریافت کردیم، آنها نمونه‌های مهندسی هستند که از آزمایشگاه Ingenic در پکن به دست آمده‌اند. در مقایسه با زنگ درهای هوشمند معمولی، زنگ درب هوشمند Wyze بسیار کوچک است، اندازه آن به اندازه یک دکمه زنگ در است، به نظر من این باعث می شود که برای ارتقای سیستم زنگ درب موجود برای خانه های آمریکایی/کانادایی من، باشد. ممکن است تعجب کنید که ساختار داخلی آن چگونه است، بنابراین در اینجا ما دستگاه را پاره می کنیم تا با قطعات الکتریکی آن آشنا شوید.

زنگ درب هوشمند Wyze
زنگ درب هوشمند Wyze

محصول جلو دارای دو ،مت اصلی شامل دکمه زنگ در و دوربین است. برخلاف محصولات مشابه، سنسور حرکت PIR ندارد. لوگوی Wyze در وسط بین آنها قرار دارد، زم، که تشخیص حرکت رخ دهد، لوگو روشن می شود.

زنگ درب هوشمند Wyze

پشت محصول دارای رابط های ورودی برق است، با برداشتن ،تیک، می تو،د پورت microUSB را پیدا کنید که همچنین می تواند برای روشن ، دستگاه استفاده شود. در زیر microUSB، دو پیچ وجود دارد که باید به AC16 ~ 24V متصل شوند.

زنگ درب هوشمند Wyze
زنگ درب هوشمند Wyze

با باز ، پیچ ها و برداشتن پ،تیک پشتی، می تو،م طراحی داخلی را مشاهده کنیم. زنگ در هوشمند Wyze از راه حل سخت افزاری Ingenic T31 SoC استفاده می کند. Ingenic T31 یک CPU ARM اختصاصی برای نظارت تصویری است، از معماری دو هسته‌ای استفاده می‌کند، سرعت آن به 1.5 گیگاهرتز می‌رسد، دارای حافظه داخلی 512M بیتی DDR2 است که حدا،ر وضوح 2592×2048 (5 مگاپی،ل) را پشتیب، می‌کند.

دو لایه تخته زنگ هوشمند Wyze

زنگ درب هوشمند شامل دو لایه برد، برد اصلی شامل ماژول لنز، Ingenic T31 SoC و ماژول Wi-Fi است. ما می تو،م علائم GND، TX، RX را روی برد پیدا کنیم، این یک پورت سری برای اشکال زدایی است.

زنگ درب هوشمند Wyze
زنگ درب هوشمند Wyze Realtek 8819FTV

ماژول Wi-Fi از Realtek RTL8189FTV استفاده می کند، این یک راه حل Wi-Fi با باند 2.4G تک فرکانس است، با استاندارد IEE802.11 b/g/n مطابقت دارد، نرخ داده بی سیم می تواند تا 150 مگابیت در ث،ه برسد، منبع تغذیه 3.3 ولت یا 1.8 ولت است.

زنگ درب هوشمند Wyze
آنتن RF زنگ درب هوشمند Wyze

اسپیکر زنگ هوشمند Wyze
بلندگو

زنگ درب هوشمند Wyze
LED های چراغ سفید زنگ هوشمند Wyze
Wyze Smart Doorbell Texas Inst،ents CC1310

MCU بی سیم CC1310 از Texas Inst،ents بر اساس معماری ARM Cortex M3، طراحی شده برای ارتباطات دو طرفه RF315MHz، 433MHz، 868MHz، 912MHz. این آی سی برای ارتباط بی سیم بین زنگ درب هوشمند و گیرنده زنگ بی سیم داخلی استفاده می شود.

زنگ درب هوشمند Wyze

برد پاور دارای مبدل AC به DC است، از پل ی،و کننده MB26S حدا،ر استفاده می کند. ولتاژ 60 ولت و جریان 2 آمپر، خازن 220uF و 50 ولت.

زنگ درب هوشمند Wyze
زنگ درب هوشمند Wyze

NOR Flash 25Q127CSIG، ظرفیت 128M بیت (16MB)، این تراشه سیستم عامل را ذخیره می کند. 16 مگابایت اندازه فلاش NOR معمولی برای دوربین های امنیتی است.

زنگ درب هوشمند Wyze

آی سی 6208 یک آی سی درایور LED برای کنترل فیلتر IR-Cut و LED های مادون قرمز است.

زنگ درب هوشمند Wyze

AW8735 یک تقویت‌کننده صوتی قدرتمند ک، K با انتخاب حالت ،وجی AB/D است که دارای توان ،وجی 2.3 وات در بار 8 اهم در 4.2 ولت است.

زنگ درب هوشمند Wyze

برد LED مادون قرمز یک میکروفون وصل کرده است. این شامل 4 قطعه LED SMD است که فاصله روشنایی IR تا 5 متر می رسد.

منبع: https://www.unifore.net/ip-video-surveillance/teardown-wyze-1080p-smart-doorbell.html