ليست قيمت ديزل ژنراتور

2. خاموش شدن اتوماتیک دیزل ژنراتور در زمان هایی که ژنراتور باید به طور دائمی نصب شود فراموش نشود تا هنگام افزایش فشار ( برای جلوگیری از آسیب به موتور یا ژنراتور ) آن را به صورت خودکار خاموش نماید. خاموش شدن اتوماتیک دیزل ژنراتور را در مواقعی که ژنراتور باید بطور دایمی نصب می شود نباید فراموش کرد تا در صورت افزایش فشار (برای جلوگیری از آسیب به موتور یا ژنراتور) دستگاه به صورت خود کار خاموش شود. ورود گرد و غبار موجود در هوا دلیل اصلی آسیب دیدگی و سایش در بدنه سیلندر ، پیستون ، رینگ پیستون ، سوپاپها و سایر قسمتهای در حرکت دیزل ژنراتور میباشد. این مسئله میتواند با سلب موتور و دوباره نفوذ کردن در سوراخهای سیلندر، لغو کردنها، تمیز کردن و دکک کردن اتاقکهای احتراق، نازلهای تزریق کننده سوخت و سوپاپها قابل درمان هست.

انواع دیزل ژنراتور

موتور دیزل ژنراتور ، مهمترین قسمت دستگاه به حساب می آید که انرژی شیمیایی سوخت را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده، آن را وارد آلترناتور می کند و به این شکل، آلترناتور به حرکت در می آید. دیزل ژنراتور ترکیبی از یک موتور دیزلی با یک ژنراتور الکتریکی (اغلب ژنراتور) برای تولید انرژی الکتریکی است. اگر این نوع از مشکلات و تشکیل رسوبات در موتورهای دیزلی در مراحل نخست شناسایی شوند می توان کاری کرد که کربن ها سوخته شوند و انسداد برطرف شود و آن هم این است که موتور را بالاترین بار خود راه اندازی کنید. میتوان گفت که اولین سوال در هنگام انتخاب و خرید یک دستگاه دیزل ژنراتورمیزان توان الکتریکی آن میباشد.توان دستگاه را با واحد (KVA یا کاوا) که همان توان ظاهری دستگاه و(KW یا کیلووات) که همان توان اکتیو دستگاه میباشد اندازه گیری میکنند.

پرسیدن این سوال برای تعیین نوع دیزل ژنراتور (اضطراری ،پرایم و یا دائم کار )میباشد. موتورهای دیزلی دارای سوئیچ فرمان هستند که قابلیت اتصال اتوماتیک را برای آن ها فراهم می کند. 5. از میزان توان خروجی موتور دیزل اطمینان حاصل شود زیرا اگر دور موتور دیزلی افزایش یابد، باعث سوخته شدن ژنراتور دیزلی می شود. با این حال، سیستم های تک فاز از نظر میزان توان ارائه شده محدود هستند، که این امر شانس آنها را در گزینه های متداول برای انتخاب ژنراتورهای تجاری کم می کند. 12. برای اجتناب از خطر آتش، از ریخته شدن روغن روی زمین جلوگیری شود.

شاید بزرگترین دلیل محبوبیت آن­ها در دسترس بودن بنزین باشد که به راحتی قابل تأمین شدن است. موتورهای دیزلی در اندازه های مختلف موجود میباشند که متناسب با نیاز مصرف کنندگان بوده و بعضی از آنها به راحتی قابل حمل میباشند. اجزای این دستگاه، برای اینکه بتوانند به راحتی کار کنند و در محور خود حرکت داشته باشند تا کمترین فشار به موتور وارد شود، نیاز به روغن کاری مداوم و روزانه دارند که این عمل به عهده این سیستم می باشد. محدوده KVA 8-30 برای خانه ها ، مغازه ها و دفاتر کوچک و برای مجتمع های اداری بزرگ ، کارخانه ها و مراکز صنعتی از ژنراتورهای بزرگ صنعتی تا ۲۰۰۰KVA استفاده می شود. معمولا برای کاربردهایی با رویکرد اقتصادی از این نوع دیزل ژنراتورها استفاده نمیشود به طور مثال نیازی نیست که یک مولد دائم کار دارای تابلوی کنترل وصل خودکار برق در زمان قطع شدن برق شهر باشد چرا که همیشه باید در حال کار باشد.اما یک فرض معمول این است که در صورتی که توان یک دیزل ژنراتور در حالت اضطراری ۱۰۰۰ کیلووات باشد در حالت پایه و دائم کار آن باید به ۸۵۰ و ۸۰۰ کیلووات اکتفا شود.

قیمت دیزل ژنراتور

بدین ترتیب این دستگاه ها ساعت کارکرد بیشتری نسبت به حالت اضطراری و پرایم دارند. از دیزل ژنراتورهای در حالت پرایم در جاهایی استفاده میشود که ژنراتور تنها تولید کننده توان باشد .در واقع طراحی این نوع از مولدها به گونه ای میباشد که مولد تامین برق اصلی مجموعه باشند چرا که برق شهر در آن منطقه موجود نیست مانند معادن خارج از شهر ،نمایشگاه ها ،کمپ ها و اردوگاه ها.ساعت کارکرد این نوع مولدها بالاست و تقریبا تا ۸ ساعت در روز کار میکنند.

به محض اینکه شرایط غیر عادی را احساس کنند به طور اتوماتیک باعث می شوند تا دستگاه در بهترین حالت خود شروع به کار کند و به کار خود ادامه دهد. به هرحال موتورهای دیزل میتوانند بر روی تنوع وسیعی از سوختها عمل کنند و به پیکربندی بستگی دارد از طریق سوخت دیزل eponymous که عموماً از نفت خام بدست میآید، معمول هستند. شارژر باتری دیزل ژنراتور در واقع عملکردی مشابه دینام خودرو دارد. ضروری است که خنک کننده و سیستم تهویه ، گرمای حاصل دیزل ژنراتور را به خارج هدایت نماید .

دیزل ژنراتور چیست

8. نگهداری منظم از موتورهای دیزل ژنراتور ضروری می باشد مخصوصا برنامه تعویض روغن آن از اهمیت خاصی برخوردار است. قیمت دیزل ژنراتورهای دست دوم و کارکرده نسبت به دیزل ژنراتور صفر کمتر میباشد. نیروگاه islanded برای منبع برق اولیه از شبکه جدا شده در نظر گرفته شده “Prime Power” و غالبا دارای حداقل ۳ ژنراتورهای دیزلی ، که حداقل دو دستگاه برای تامین بار مورد نیاز است.تا تعداد دستگاه های کمتر از بیست مورد را می توان برای حالت جزیره ای کردن یک شبکه منطقی دانست. پرسیدن این سوال در جهت شناسایی میزان قدرت ژنراتور دیزلی میباشد. این سوال را اغلب افرادی که میخواهند یک ژنراتور برق حرفهای برای استفاده داشته باشند مطرح میکنند. برای انتخاب دیزل ژنراتور مناسب میبایست ابتدا نوع کارکرد دیزل ژنراتور را جهت تامین برق بصورت دائم یا اضطراری مشخص کرد، زیرا در کارکرد دیزل ژنراتور بصورت دائم نمیتوان از تمام توان دیزل ژنراتور سود برد معمولا در حالت کارکرد دائم از 80 درصد توان نهایی دیزل ژنراتور میتوان بهره مند شد، ولی در حالت اضطراری فقط در مواقع قطع برق است که دیزل ژنراتور مورد استفاده قرار میگیرد، و نیز تمام تجهیزات برق بطور همزمان نیاز نیست در یک ساعت مورد استفاده قرار بگیرند فقط تجهیزات ضروری نیاز به برق دارند و به همین خاطر میتوان دیزل ژنراتور با توان کمتر از نوع استفاده دائم انتخاب کرد.

این وضعیت می تواند در مواقعی به وجود آید که دستگاه بیهوده در حالت استندبای قرار می گیرد. هنگامی که خرابی موتور ژنراتور به دلیل احتراق ناقص صورت می گیرد کربن سخت به وجود می آید که دارای سطحی بسیار خراشنده است. از دیزل ژنراتورهای دائم کار برای فعالیت هایی استفاده میشود که به صورت مداوم و بدون قطعی نیاز به تامین نیروی برق دارند.این نواع مولدها به ندرت خاموش میشوند و به صورت دائم برق تولیدی را به مصرف کننده عرضه میکنند.از این نوع مولدها برای امور نیروگاهی(دیزل ژنراتور نیروگاهی) و یا برق سراسری استفاده میشود. این نقاط، مهم ترین نقش را برای تنظیم ولتاژ دارند. اولین و ساده ترین راه برای انتخاب توان درست، کارشناسی یک برقکار ماهر و کار بلد در جایی که نیاز به دیزل ژنراتور دارید میباشد که با استفاده از دستگاهی که دارد مقدار برق مصرفی شمارو محاسبه و ارزیابی و توان مورد نیاز شما را اعلام کند.

کاربرد دیزل ژنراتور

ژنراتور دیزلی از گرمای متراکم شده به جای سوختن جرقهای برای سوزاندن سوخت بهره میبرد در نتیجه در مقایسه با سایر موتورها کارایی و بازده بیشتری دارد. در هوای سرد، شروع کار ژنراتور دیزلی یک مشکل است. انواع قابل حمل نسبتا ارزان هستند اما طول دوره کار کوتاهی دارند و مخزن آنها باید چندین بار در روز پر شود و در صورتی که بطور متناوب استفاده شوند، ممکن است پمپ ها دجار مشکل شوند. مخصوصاً وقتی ژنراتور برق قرار است برای استفاده در محیطهای حساس و مهمی مانند بیمارستان یا پاساژها و مراکز خرید بزرگی مانند ایران مال استفاده شود، خرید دیزل ژنراتور ارزان قیمت و با کیفیت به یک دغدغه مهم برای این افراد تبدیل میشود. سوخت دیزل نسبت به سوخت بنزینی ارزان تر بوده و از این لحاظ موتورهای دیزلی به صرفه ترهستند. مشتری با دانلود و مطالعه کاتالوگ به خوبی میتواند با ویژگیهای مدلهای مختلف ژنراتورهای دیزلی کامینز آشنا شود و با آگاهی کامل برای خرید مدل مورد نظر اقدام کند.

اگر شما هم با این دغدغه مواجه هستید، در این بخش میتوانید اطلاعاتی که در این بخش در نظر گرفته شده را مطالعه کنید و با ویژگیهای دیزل ژنراتور ایویکو بیشتر آشنا شوید. در مورد نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور یا موتور برق موردنظر میتوان گفت به دلیل اینکه اکثر مصرف کنندگان این دستگاهها عمدتا عوام می باشند و متخصص برق جهت انتخاب دستگاه یا آمپر یا کیلووات (KW) مورد نظر ندارند. از جمله سوالات مهمی که در هنگام انتخاب دیزل ژنراتور باید پرسیده شود محل مناسب نصب آن میباشد.به طور مثال دیزل ژنراتورهای دیزلی به دلیل آلودگی و صدای زیادی که دارند باید فضای مناسبی برای نصب آنها در نظر گرفته شود. در زمینه تولید موتور های دیزلی می توان از برند های مطرحی مانند: پرکینز انگلستان، کامینز آمریکا و ولوو پنتا ( زیر مجموعه ولوو سوئد) نام برد و در زمینه تولید ژنراتور می توان به برند های مهمی مثل: استمفورد انگلستان، لوری سومر فرانسه و مکالته ایتالیا اشاره کرد.

که توان مصرفی انها پایین میباشد استفاده میشود .در زمان هایی که برق واحدهای مسکونی برای مدت معینی قطع میشود از دیزل ژنراتورهای خانگی برای تامین برق این واحدهای مسکونی استفاده میشود. برای کنترل کردن یا خارج نمودن دود های سمی مثل مونوکسیدکربن به وجود آمده بر اثر عملیات ها، سیستم اگزوز تهیه شده است که جنس لوله های آن معمولا از فولاد، چدن یا آهن نرم است. این مجموعه شامل مواردی مثل: تانک یا مخزن، لوله از مخزن به سوخت(برای ورود سوخت به موتور)، لوله سرریز سوخت(برای نشت نکردن سوخت روی ژنراتور)، پمپ(در ژنراتورهای بزرگ وظیفه انتقال سوخت را از مخزن اصلی به مخزن مصرف روزانه بر عهده دارد)، جداکننده آب و سوخت(وظیفه پاک کردن سوخت را از موادی مثل آب یا … بر عهده دارد)، انژکتور( وظیفه پاکسازی کامل سوخت و پمپاژ آن به داخل محفظه احتراق را بر عهده دارد) می باشد.

فرایند تولید انرژی الکتریکی از سایر صورتهای انرژی، تولید الکتریسیته نام دارد. یکی از مهمترین قسمتهای دیزل ژنراتور منبع ورودی انرژی مکانیکی میباشد که به آن موتور دیزل گفته میشود. دیزل ژنراتور یا همان موتور برق دیزلی، یکی از انواع موتور برق است که انرژی شیمیایی سوخت گازوییل را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند دیزل ژنراتور . ژنراتورهای دیزلی از پرکاربرد ترین تجهیزات صنعتی در کارگاه های پروژه ، کارخانجات و ساختمانها می باشد زیرا عملیات تامین برق ، در هر وضعیتی با اهمیت است لذا طبیعی است که یکی از مهمترین نیازهای کارگاه های صنعتی، وجود برق از نوع تک فاز و سه فاز می باشد. 6. از تحمیل بار اضافی به ژنراتور دیزلی خودداری شود. به صورت ایده ال موتورهای دیزل باید در حداقل 25 تا 30٪ بار ماکزیمم بار خود راه اندازی شوند.

معمولا رسوبات درون سوراخ ها و ستون ها تجمع می کند و به صورت کربن است. در این وضعیت تزریق کننده ها با دوده مسدود می شوند. کارخانه اصلی این ژنراتورها در آمریکا واقع است ولی توسط شرکت های انگلیسی، هندی و چینی نیز مونتاژ و تولید می shy;شوند. انواع دیزل ژنراتورها بر اساس کاربردی که دارند شامل مولدهای اضطراری، پایه، دائم و چند منظوره میباشند. شما مشتریان عزیز برای برای انتخاب یک دیزل ژنراتورمناسب باید موارد کلیدی را که عنوان کردیم را به خاطر بسپارید علاوه بر موارد ذکر شده نکات مهم دیگری را نیز عنوان میکنیم که در جهت انتخاب صحیح یک دستگاه دیزل ژنراتور میتواند راهنمای شما باشد. از دیزل ژنراتورهای پرتابل یا سیار برای پروژه های عمرانی و بزرگی همچون خطوط لوله نفت،پتروشیمی،خطوط انتقال آب و به طور کلی پروژه هایی که در مکان های خارج شهر و دور از شبکه اصلی برق اجرا میشوند کاربرد دارد.در واقع در اغلب این پروژه ها به دلیل اینکه نیاز به تردد مداوم دستگاه دیزل ژنراتور وجود دارد لذا از تریلر دیزل ژنراتور یا شاسی سیار(شاسی موبایل) برای دستگاه استفاده میکنند.

این قسمت، وظیفه تنظیم و کنترل ولتاژ خروجی و تبدیل جریان به جریان مستقیم یا متناوب را بر عهده دارد و این فرآیند با عملکرد اجزایی مثل رگولاتور، سیم پیچی تحریک کننده و روتور یکسو کننده انجام می شود. آنچه که تعیین کننده نحوه عملکرد یک ژنراتور می باشد، ساختمان آن است که شامل: نوع سیم پیچی روتور و استاتور و جریان تحریک آن می باشد. وجود عایق بندی در کلاس بالای ژنراتور از بروز مشکلاتی از جمله اتصالات کوتاه مدت ، سوختم سیم ها و خرابی دستگاه جلوگیری می کند. ما در حال اضافه نمودن این ژنراتور ها در قسمت فروشگاه دیزل ژنراتور سایت هستیم که به زودی لیست فروش آنها تکمیل خواهد شد.

نوع دیگری از دیزل ژنراتور وجود دارد که به انها دیزل ژنراتور خانگی یا دیزل ژنراتور کوچک نامیده میشوند.قدرت توان این نوع دیزل ژنراتورها تا حداکثر ۳۲ کیلووات میباشد.از این نوع دیزل ژنراتورها برای مکان های کوچک مانند مانند منازل مسکونی، فروشگاه ها، ویلاها و … 2. اتصالات مربوط به سیستم سوخت رسانی همیشه باید کنترل شود اگر این موضوع رعایت نشود، احتمال بروز آتش سوزی در دیزل ژنراتور و انفجار در موتور ژنراتور بنزینی وجود دارد. از آنجا که همیشه احتمال بروز نقص در سیستمهای تأمین برق و به تبع آن قطع برق وجود دارد ، پیآمدهای قطع برق و بکارگیری تمهیداتی به منظور تأمین برق اضطراری قطعاً می بایست مورد مطالعه قرار گیرند. بستگی به نوع نیاز مشتری دارد. از ژنراتور دائم کار در نیروگاه گازی و یا امور نیروگاهی در شبکه برق سراسری که نیاز به کارکرد پیوسته دارند استفاده میشود. کشتیها و بسیاری از وسائل نقلیه بزرگ زمینی مانند قطارها نیز از دیزل ژنراتور، نه فقط برای تأمین برق روشنایی بلکه برای تأمین نیروی محرکه مورد نیاز خود استفاده میکنند.